Firmast Avireti OÜ

Avireti OÜ asutaja on Tiina Rebane, kel 27 aastat teletöö kogemust.

Olen töötanud ETVs nii monteerija, ajakirjaniku-saatejuhi, reporteri, toimetaja kui produtsendina. Seega on kogemusi ja oskusi mitmelt just video tegemiseks vajalikult alalt. Panen kokku asjatundliku meeskonna just nii, et saavutada tellija jaoks parimat tulemust. Olen optimistlik, vastutustundlik, sõbralik ja õpihimuline. Kui ETVs näidatakse võrukeelseid saateid, siis enamasti on need minu produtseeritud või ka autorina kokku pandud. Alates aastast 2002 on sarjad „Kihoq“, „Mõtõlus“, „Elolinõ“, „Olõ õi“, „Üks tegu“, „Iloline inemine“ ja „Niimuudu om“ arendanud mu võru keele mõistmist. Kõnelda aga pelgan. Mul on hea meel öelda, et ka minu film on aidanud kaasa sellele, et Võrumaa suitsusaunade traditsioon on arvatud UNESCO kultuuripärandi hulka. Ise olen hoopis sündinud Läänemaal, koolis käinud Viljandis. Ülikooli mõtlesin alguses minna Tallinnase TPIsse ehitust õppima, aga jõudsin hoopis TÜ ajakirjandusosakonda ja Tartus tegutsen siiani.

Minu huvi on olnud just Eesti elu kajastavad dokumentaalsaated paljude aastate jooksul. Olin esimene, kes ETVs tegi sarja puuetega inimestest. Varem oli olnud sari kurtidele ja nii sai ka sarjale „Võin ja suudan“ lisatud viipekeelne tõlge. Olin üks sarja „Teateid tegelikkusest“ autoritest mitmete aastate jooksul. Olin saate produtsent, kui Tartust läks aastatel 2001-2005 reedeti eetrisse saade „Terevisioon“. Ja sinna lisaks veel hulk muid saateid ETVs.

Firma Avireti OÜ asutasin aastal 2010.

Minu jaoks on olnud alati tähtis tuua välja igas inimeses ja olukorras peituvad tugevused. Sama suunda jätkan ka oma praeguses töös.
Saan hea kontakti ka vanade inimestega, kelle mälestusi on kasulik järeltulevate põlvede jaoks säilitada. Eks siin aitab kaasa ka mu enda elukogemus. Olen seda meelt, et iga inimese elu on huvitav ja selles on alati väärtuslikku ainest.